ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7819704
*
nr 781 9704
Spegel
1800-talets slut, höjd: 97
Utrop:
600 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 oktober 2012
kl 20:01:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 16:20:41
1
250 kr
1/10 13:38:52
2
650 kr
1/10 18:39:22
3
400 kr
1/10 18:42:59
3
500 kr
1/10 19:41:57
4
650 kr
1/10 19:44:47
4
750 kr
1/10 19:51:26
5
750 kr
1/10 19:54:54
5
800 kr
1/10 19:56:34
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 781 9704
Spegel
1800-talets slut, höjd: 97
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/9 16:20:41 | 1 | 250 kr |
1/10 13:38:52 | 2 | 650 kr |
1/10 18:39:22 | 3 | 400 kr |
1/10 18:42:59 | 3 | 500 kr |
1/10 19:41:57 | 4 | 650 kr |
1/10 19:44:47 | 4 | 750 kr |
1/10 19:51:26 | 5 | 750 kr |
1/10 19:54:54 | 5 | 800 kr |
1/10 19:56:34 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14